Mabon

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Filozofie,

V období od 21. září do 29. září 2018 nastává Mabon. Další z keltských svátků, který si spojujeme s oslavou podzimní rovnodennosti. Období známe rovněž jako Dožínky, vinobraní, Alban Elfed nebo hostinu Avalonu.

Křesťané svátek bagatelizovali, ale i přes to jeho existenci zabránit nedokázali. Jde o dost významný svátek, protože jde o den, kdy světlo a tma trvají stejně dlouho a jsou v dokonalé rovnováze. Od tohoto okamžiku bude mít tma jen navrch. Je to magický okamžik, kterou v minulosti lidé užívali ke kouzlům i k rekapitulaci svého ročního úsilí.

Co je Mabon

Pod názvem Mabon se skrývá božský syn. Jeho matkou byla bohyně plodnosti a úrody Modron.

Svátek Mabon

Mabon je spojován se sklizní, a to především ovoce. Hlavním symbolem svátku je jablko, které představuje obnovený život. Mimo něj jsou symboly víno, vinná réva, kukuřičný klas, dýně, ořechy, obilí, roh hojnosti, srp, proutěný košík, náhrobek, další čerstvé ovoce, houby a podzimní květiny.

Vše je v tomto období v naprosté rovnováze. Lidé zpomalují svůj rytmus, více uvažují, ohlížejí se za sebe, porovnávají svou práci, hodnotí, zda rok byl úspěšný, nebo ne. Je to také ideální doba, kdy bychom si před příchozí zimou měli dopřát trochu odpočinku. Lidé celý rok tvrdě pracovali a nyní konečně nastal čas, aby mysleli i na sebe, na své tělo a ducha. Ochutnávali plody své práce. Dopřáli si to, co po celý rok ne. I příroda se ukládá ke spánku. Je to však i magická chvíle plná kouzel a různých rituálů, které měly přinést lásku, štěstí, zdraví a dlouhý spokojený život.

K Mabonu patřil pobyt na čerstvém vzduchu i tanec u ohně. Mimo to však k svátku patří víno, pokrmy z jablek, hroznů, hrušek a švestek. Pije se také i pivo nebo slivovice. Vhodné je v tento svátek navštívit i své blízké zesnulé.

Jde to svátek Stařeny, temnoty, která teprve přijde

Mabon je částečně chápán i jako svátek Stařeny, tedy smrti a temnoty. I ta je totiž naší součástí. Byť nejde o nic příjemného, ani pěkného.

Druidům se dařilo v době 400 let před naším letopočtem. Byli to tajemní kněží, kteří si užívali velké úcty. V té době se vyskytovali po celém evropském kontinentu. Šlo o Kelty, kteří byli indoevropským národem, šlo tedy o potomky, kteří se sem přistěhovali ze severní Indie.

Vzhledem k polemice, jestli duše vůbec existuje, může se zdát otázka o její existenci až neuvěřitelná. Kritičtí lidé mají celkem problém duši popsat, natož ji dokázali nějak zvážit. Uchopit duši, nebo nějak změřit, to se jeví jako hodně absurdní pojem.

I-ťing je u nás prezentována jako tajuplná věštecká metoda, ve skutečnosti se však jedná o nejstarší zachovaný text s filozofickým zaměřením, který pochází z druhého tisíciletí před naším letopočtem. Jde o tzv. Knihu proměn. V jejíž hlavní části najdete na 64 obrazců složených z 6 čar, jež představují celkem 64 rozličných archetypálních situací.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Věštkyně Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

I v jednadvacátém století je na výklad dost rozporuplný pohled veřejnosti. Řada lidi se ho dokonce i bojí. Okolo tarotu také koluje řada mýtů a lží, které se snaží všechny zájemce o výklad zesměšnit a odradit. Je to ale holý nesmysl. Výkladu karet se bát nemusíte a rozhodně nejste ani směšní, nebo trapní, když si ho necháte udělat.