Mabon

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Filozofie,

V období od 21. září do 29. září 2018 nastává Mabon. Další z keltských svátků, který si spojujeme s oslavou podzimní rovnodennosti. Období známe rovněž jako Dožínky, vinobraní, Alban Elfed nebo hostinu Avalonu.

Křesťané svátek bagatelizovali, ale i přes to jeho existenci zabránit nedokázali. Jde o dost významný svátek, protože jde o den, kdy světlo a tma trvají stejně dlouho a jsou v dokonalé rovnováze. Od tohoto okamžiku bude mít tma jen navrch. Je to magický okamžik, kterou v minulosti lidé užívali ke kouzlům i k rekapitulaci svého ročního úsilí.

Co je Mabon

Pod názvem Mabon se skrývá božský syn. Jeho matkou byla bohyně plodnosti a úrody Modron.

Svátek Mabon

Mabon je spojován se sklizní, a to především ovoce. Hlavním symbolem svátku je jablko, které představuje obnovený život. Mimo něj jsou symboly víno, vinná réva, kukuřičný klas, dýně, ořechy, obilí, roh hojnosti, srp, proutěný košík, náhrobek, další čerstvé ovoce, houby a podzimní květiny.

Vše je v tomto období v naprosté rovnováze. Lidé zpomalují svůj rytmus, více uvažují, ohlížejí se za sebe, porovnávají svou práci, hodnotí, zda rok byl úspěšný, nebo ne. Je to také ideální doba, kdy bychom si před příchozí zimou měli dopřát trochu odpočinku. Lidé celý rok tvrdě pracovali a nyní konečně nastal čas, aby mysleli i na sebe, na své tělo a ducha. Ochutnávali plody své práce. Dopřáli si to, co po celý rok ne. I příroda se ukládá ke spánku. Je to však i magická chvíle plná kouzel a různých rituálů, které měly přinést lásku, štěstí, zdraví a dlouhý spokojený život.

K Mabonu patřil pobyt na čerstvém vzduchu i tanec u ohně. Mimo to však k svátku patří víno, pokrmy z jablek, hroznů, hrušek a švestek. Pije se také i pivo nebo slivovice. Vhodné je v tento svátek navštívit i své blízké zesnulé.

Jde to svátek Stařeny, temnoty, která teprve přijde

Mabon je částečně chápán i jako svátek Stařeny, tedy smrti a temnoty. I ta je totiž naší součástí. Byť nejde o nic příjemného, ani pěkného.

Co se dělo dříve a skutečně naše duše žije déle, než tělo a převtěluje se stále dokola a dokola tak, že máme za sebou minulé životy, ale nejspíš budeme dále žít v novém, dalším životě? Téma minulých životů je dost kontroverzní, co se týče diskuzí, protože existují zarytí odpůrci něčeho takového, kteří tvrdí, že jakmile člověk zemře, odejde s ním a tak zemře i duše a něco jako převtělování rozhodně neexistuje.

Autosugesce představuje jedinečnou techniku, která užívá našeho podvědomí k tomu, aby jej pozitivně anebo negativně ovlivnila a změnila jeho vnímání. Autosugesce může probíhat vědomě i nevědomě.

Dálný východ, jak se oblasti Číny a obecně i přilehlých států nazývá, má své vlastní tradice, způsob života, myšlení, ale i léčení či výchovy. Možná pro nás až moc velké rozdíly, každopádně jde o zemi, která má své zaběhlé zvyky a díky níž se k nám dostalo do Evropy mnoho skvělých vynálezů. Jenže nejen to, Čína má například i svůj vlastní horoskop, a to podle roku narození. V čínském horoskopu se střídá celkem dvanáct znamení, které se však liší podle roku, ve kterém se daná osoba narodila. Těch dvanáct roků se také pořád střídá.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Věštkyně Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 99
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 99 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

I když se nám tomu někdy nedaří uvěřit a mnohdy se ptáme proč, v životě není nic náhoda, všechno se nám děje z nějakého důvodu a v tu správnou chvíli.

Věštkyně Katka - Věštírna a věštění budoucnosti Věštkyně Lenka - Horoskop na tento rok