Mabon

Článek na téma: Duchovní život, Esoterické vědy, Duchovní mystika, Filozofie,

V období od 21. září do 29. září 2018 nastává Mabon. Další z keltských svátků, který si spojujeme s oslavou podzimní rovnodennosti. Období známe rovněž jako Dožínky, vinobraní, Alban Elfed nebo hostinu Avalonu.

Křesťané svátek bagatelizovali, ale i přes to jeho existenci zabránit nedokázali. Jde o dost významný svátek, protože jde o den, kdy světlo a tma trvají stejně dlouho a jsou v dokonalé rovnováze. Od tohoto okamžiku bude mít tma jen navrch. Je to magický okamžik, kterou v minulosti lidé užívali ke kouzlům i k rekapitulaci svého ročního úsilí.

Co je Mabon

Pod názvem Mabon se skrývá božský syn. Jeho matkou byla bohyně plodnosti a úrody Modron.

Svátek Mabon

Mabon je spojován se sklizní, a to především ovoce. Hlavním symbolem svátku je jablko, které představuje obnovený život. Mimo něj jsou symboly víno, vinná réva, kukuřičný klas, dýně, ořechy, obilí, roh hojnosti, srp, proutěný košík, náhrobek, další čerstvé ovoce, houby a podzimní květiny.

Vše je v tomto období v naprosté rovnováze. Lidé zpomalují svůj rytmus, více uvažují, ohlížejí se za sebe, porovnávají svou práci, hodnotí, zda rok byl úspěšný, nebo ne. Je to také ideální doba, kdy bychom si před příchozí zimou měli dopřát trochu odpočinku. Lidé celý rok tvrdě pracovali a nyní konečně nastal čas, aby mysleli i na sebe, na své tělo a ducha. Ochutnávali plody své práce. Dopřáli si to, co po celý rok ne. I příroda se ukládá ke spánku. Je to však i magická chvíle plná kouzel a různých rituálů, které měly přinést lásku, štěstí, zdraví a dlouhý spokojený život.

K Mabonu patřil pobyt na čerstvém vzduchu i tanec u ohně. Mimo to však k svátku patří víno, pokrmy z jablek, hroznů, hrušek a švestek. Pije se také i pivo nebo slivovice. Vhodné je v tento svátek navštívit i své blízké zesnulé.

Jde to svátek Stařeny, temnoty, která teprve přijde

Mabon je částečně chápán i jako svátek Stařeny, tedy smrti a temnoty. I ta je totiž naší součástí. Byť nejde o nic příjemného, ani pěkného.

Druidům se dařilo v době 400 let před naším letopočtem. Byli to tajemní kněží, kteří si užívali velké úcty. V té době se vyskytovali po celém evropském kontinentu. Šlo o Kelty, kteří byli indoevropským národem, šlo tedy o potomky, kteří se sem přistěhovali ze severní Indie.

Existuje celá řada výkladových karet, které vám mohou vyřešit váš problém. Jedny z nich jsou i andělské karty, které jsou mezi lidmi všeobecně oblíbené. Jsou totiž pozitivní a na rozdíl od tarotu nepřináší žádné negativní zprávy.

Věštba z tarotových karet je stará metoda předvídání budoucnosti a existuje na evropské půdě minimálně sedmé století, přičemž historie tarotových karet není přesně doložitelná a občas se předcházejí teorie, které původní informaci poněkud upravují.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 99
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63
Zašlete mi SMS ve tvaru DITE datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 99 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vstáváte a už jste naštvaní? Všichni vás štvou, dráždí, rozčilují, lezou na nervy nebo je nemůžete vystát? Narážíte na blbce, idioty, negativisty, pesimisty, depkaře a lidi, kteří to ve svém životě projeli? Místo vztekání a lapání po dechu, se spíš zamyslete nad sebou, proč tomu tak je, protože ve skutečnosti to, co vás štve, je ve skutečnosti i ve vás samotných.

 

Věštkyně Lenka - Horoskop na tento rok Věštkyně Iveta - výklad karet