Čínský horoskop

Vedle horoskopů, jaké známe, jde o asijské vidění světa, vesmíru i budoucnosti. I čínský horoskop má dvanáct znamení a směrodatné je pro ně datum narození. Každému roku přitom vládne jedno zvířecí znamení.

Čínské horoskopy pro Květen 2024

Krysa

Krysa

Na práci jste zvyklí a to, že je jí hodně, vás z míry nevyvede. V zaměstnání vás však rozčilují kolegové, kteří mají pocit, že byste kromě svých povinností měli dělat i to, do čeho se jim nechce. Hádat se s nimi nehodláte, ale představa, že za stále stejné peníze pracujete za někoho, komu se nechce, vás neláká. Naštěstí vás odvolají k jiným úkolům. Lenochům pak můžete zamávat a popřát jim hodně pracovních úspěchů.
Buvol

Buvol

I když se vám nechce, budete kromě vlastních rodinných záležitostí muset řešit i neshody, které probíhají v rodinách sourozenců vašeho partnera. Jde o úlohu, které byste se nejraději vzdali, ale to se vám nepodaří. Když zjistíte, že se z ní nevyvléknete, musíte nasadit veškerou svou autoritu a všechno nazvat pravým jménem. Budete při tom působit tak rozhodně, že se všichni rozhodnou, že vás raději poslechnou.
Tygr

Tygr

Když se dozvíte, že byste se měli více a hlavně systematičtěji starat o své zdraví, moc se vám to zamlouvat nebude. Jakmile si však sestudujete veškeré komplikace, které by z vašich nynějších a zatím nevelkých potíží mohly časem vzniknout, sami se rozhodnete, že začnete žít rozumně. Když si všechno promyslíte, zjistíte, že byste díky novému životnímu stylu mohli shodit pár kilo, což by vám bylo jen ku prospěchu.
Zajíc

Zajíc

I když si slibujete, že začnete šetřit a na veškeré zbytečné utrácení zapomenete, dopadne to zcela jinak. Jakmile uvidíte něco, co potřebujete buď k vylepšení svého šatníku, nebo k provozování svého hobby, neodoláte. Naštěstí máte kolem sebe lidi, kteří z toho nedělají zbytečné drama. Partner sice pronese pár jedovatých poznámek, ale těmi to k vaší velké úlevě taky skončí.
Drak

Drak

Když se dozvíte, že byste měli jít do politiky, budete to nejdříve brát jako žert, který vymysleli vaši kamarádi. Záhy však zjistíte, že to myslí vážně. Když se jich zeptáte, proč zrovna vy, dozvíte se, že jste velkorysí, neuplatitelní a vůbec charakterově naprosto čistí. Podobné konstatování vám sice dělá moc dobře, ale k tak výrazné změně životní dráhy vás přece jen nepřesvědčí.
Had

Had

O nové práci uvažujte, ale zatím se ještě pro podání výpovědi v té nynější nerozhodujte. Když svému nadřízenému naznačíte, že byste si to možná i rozmysleli, bude si s vámi chtít promluvit. V takové chvíli musíte mít připravené nejen své požadavky, ale i seznam toho, co jste od začátku roku v práci udělali a čím jste firmě prospěli. Na základě takto vycizelovaných argumentů se určitě domluvíte.
Kůň

Kůň

Když přijde partner s tím, že letos opravdu pojedete na dovolenou, kterou si už dlouho slibujete, bude vám jasné, že se z toho už nevyvléknete. Když vám však řekne, že máte vybrat místo, na které jste se vždycky chtěli podívat a které jste dosud nenavštívili, začnete jeho návrh posuzovat podstatně laskavěji. Nakonec dáte dohromady cestovní plán, v němž se najde čas na návštěvy památek i na odpočinek, a který bude vyhovovat vám oběma.
Koza

Koza

Než přijmete nabídku člověka, který vám ve vaší nelehké životní situaci chce poskytnout všestrannou pomoc, dobře si to rozmyslete. Uvědomte si, že se tím dostanete do postavení, kdy mu budete nejen zavázaní, ale kdy mu budete muset být i vděční. Když si všechno pořádně rozeberete, je docela možné, že se rozhodnete, že si budete víc věřit a všechno zvládnete sami a vlastními silami.
Opice

Opice

Představa, že dětem vysvětlíte, jak mají žít a co mají dělat, a ony se tím budou řídit, narazí na realitu. Vaše ratolesti mají všechno promyšlené a budou dělat jen to, co samy chtějí. Vy si pak můžete vybrat, zda se s nimi budete hádat, nebo zda jim dopřejete možnost samostatného rozhodování. Možná by vám pomohlo, kdybyste si vzpomněli na vlastní mládí a podle toho se taky chovali.
Kohout

Kohout

Představa, že si znovu bez problémů uspořádáte svůj osobní život, je sice krásná, ale její realizace není zdaleka tak snadná, jak se vám dosud zdálo a jak byste si přáli. Než se rozhodnete, že do nového vztahu půjdete, měli byste si uvědomit, že se do něj bude motat nejen bývalý partner vašeho nynějšího miláčka, ale i jeho rodiče, děti a kamarádi. Vy ale víte, co chcete, a taky to zvládnete.
Pes

Pes

Kdybyste chtěli jaro využít k vylepšení svého bydlení, máte k tomu vynikající příležitost. Zhodnotíte tak úspory, které neustále klesají v ceně. Navíc jde o aktivitu, která zásadně posílí váš vztah. Hledání nejlepšího řešení vám sice zabere spoustu času, ale taky vás přinutí ke spolupráci. Když navíc k realizaci pozvete kamarády, bude z toho nakonec docela dobrá party...
Vepř

Vepř

Veškeré ovoce a zeleninu, kterou máte dílem na zahradě a kterou navíc dostáváte za nejrůznější služby od kamarádů, dokážete zpracovat kvalitně a navíc rychlostí blesku. Kromě klasických způsobů vymýšlíte nejrůznější nové kombinace ovocných zavařenin a zeleninových salátů. Kdyby vám někdo navrhl, abyste své výrobky dali do soutěže, měli byste to udělat. Úspěch a uznání vás nemine.