Jak vznikl čínský horoskop

Článek na téma: Horoskopy, Osud,

Čínský kalendář je pravděpodobně tím nejstarším kalendářem na celém světě. První zmínky totiž pochází z doby hlubší než 5000 let. Říká se, že jej vytvořil císař Huang Di. S čínským kalendářem pak úzce souvisí i čínský horoskop. K jehož vzniku se váže jedna legenda.

Legenda o vzniku čínského horoskopu

V době 500 let před naším letopočtem, když Buddha ležel na smrtelném loži, si k sobě povolal všechna zvířata k oslavě orientálního Nového roku a svého odchodu ze země. Všem, kteří přijdou slíbil odměnu. Na oslavu se k němu nakonec dostavilo pouze 12 tvorů. 12 typů z těch, kteří dokázali zvítězit nad zvířecí přirozeností a přemoci své vrozené pudy, tedy žraní, spaní, páření se a strach. Všechna tato zvířata k Buddhovi přišla v pořadí tak, jak jim diktoval jejich charakter.

  • První přiběhla Myš, která všechno nejprve prohledá a vezme si vždy, co se jí hodí. Cení přitom zuby, aby zahnala každého, kdo by se jí chtěl postavit do cesty.

  • Za myší pak přikráčel Buvol. Je to sice ohromné zvíře, které budí strach a jež má i ohromnou sílu, ale uvnitř se skrývá dobré srdce a cit. Je to velký pracant. Umí se však i bránit.

  • Jako třetí elegantně přiběhl Tygr, aby nenechal nikoho na pochybách, že má dost síly a odvahy, sledoval vše nové a neobvyklé. Nikdy si nenechal ujít příležitost na to, aby se mohl dostat k dobré kořisti.

  • Za tygrem přihopsal dobromyslný a citlivý Králík, který moc dobře ví, jak z každé lapálie vykličkovat.

  • Z daleka pak k Buddhovi přiletěl i všeobecně uctívaný Drak, který je výplodem lidské fantazie. Za Buddhou přišel proto, že si byl vědom, že patří mezi symboly síly a moudrosti a také i proto, že mu lidé přiřkli takové vlastnosti, jaké by chtěli mít i oni sami. Myslel si proto, že by měl připojit i k Buddhově osudovému učení.

  • Za drakem se nenápadně připlazil Had a chvilku uvažoval, jestli udělal dobře, či ne. Jeho vytříbený šestý smysl mu však umožnil předpovědět, co se má odehrát v budoucnosti a on nakonec neodešel.

  • Nezávisle na všech ostatních, po hadovi k Buddhovi přicválal poněkud netrpělivý Kůň. Zařehtal, aby každý věděl, že je tady. Dal přitom všem na vědomí, aby jej všichni brali takového, jaký je.

  • Po koni způsobně přikráčela mírná a velmi citlivá Koza. Tvářila se inteligentně a vše pozorně sledovala do široka otevřenýma očima. Svým příchodem chtěla Buddhovi prokázat svou naprostou poslušnost a oddanost.

  • Když Opice viděla, kolik zvířat už k Buddhovi dorazilo, přeručkovala k němu i zvídavá a vychytralá opice, která přece nemůže chybět někde, kde je tolik zvířat, jimž se může předvést a ukázat.

  • Nejen opice však má, co ukázat, na stejné vlně je i houževnatý Kohout se svým zdravým sebevědomím. Příroda jej navíc obdařila krásným peřím a byla by přece škoda, aby takovou příležitost nevyužil.

  • Za načepýřeným kohoutem pak skromně přiběhl i Pes. Oddaně se lísal k Buddhovým nohám a jasně a srozumitelně mu dával najevo svou náklonnost.

  • Jako poslední k Buddhovi nakonec přiběhl Kanec. Dostavil se místo domácího prasete. Typické pro něj je, že když už se k něčemu rozhoupe, tak nepoleví a jde tvrdě za svým cílem, aniž by hleděl nalevo, napravo. Přímočaré prase vás okouzlí svou vitalitou i smyslem pro čest.

Každému, kdo přišel, Buddha věnoval za odměnu jeden rok, který bude nést jeho jméno a bude mít jeho vlastnosti. Všichni lidé, jež se v daném roce narodí, na celý život charakterově ovlivní. Všechna zvířata tak budou vládnout světu, vždy po jednom roku, a to pořád dokolečka do kola.

Mocní andělé, kteří při nás stojí ve všem dobrém, ale i zlém a ke kterým se obracíme s nadějí, že zlepší naše osudy k lepšímu, mají také vlastní hierarchii. V základě se dělí na tři hlaví skupiny, v těch se pak objevuje zastoupení andělů.

To, co uděláš, se ti vrátí. Základní pravidlo karmy, které funguje a fungovat bude. Kdo v mocnou karmu věří, má vlastně i strach z toho, udělat něco špatně, respektive jedná pokorněji, uvědoměleji a je svědomitější osobou, než ten, kdo na karmu vůbec nevěří.

Kyvadlo patří k těm nejstarším metodám věštění vůbec. Historikové dodnes netuší, kdy a kde se vlastně tato technika vzala. Dodnes však patří k těm nejoblíbenějším.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Věštkyně Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Reinkarnace, nebo také převtělování, představuje filozofický a náboženský koncept, který je zastáncem teze, že duše člověka po jeho fyzické smrti prožije znovuzrození v jiném těle. V reinkarnaci věřilo mnoho různých náboženství. Někteří věřili v převtělení do jiného lidského těla, někdo i v převtělení do zvířete apod. Převtělení přitom také velmi úzce spojovali i s karmou, tedy zákonem o příčině a následku.