Už víme, proč máme dejá vu

Článek na téma: Esoterické vědy, Záhady života,

Také se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, kde jste dosud nikdy nebyli a přesto to tam znáte? Už jste někdy dopředu věděli, jaký bude sled událostí? Nebo jste potkali člověka, o němž jste měli dojem, že ho znáte odjakživa? Tak to jste právě zažili, co dokáže tajuplný fenomén déjà vu.

Tento zajímavý a do nedávna nevysvětlitelný jev, alespoň jednou prožilo až 80% zdravých lidí. Přítrž tajemnu učinili až odborníci z lékařské fakulty a Ceitecu Masarykovy univerzity v Brně, kterým se podařilo dokázat, že déjà vu velmi úzce souvisí s mozkovými strukturami, které se podílí na zajištění paměti.

Velké odhalení o déjà vu

Vědci zjistili, že ti, kteří mají zkušenost s déjà vu mají menší mozkové struktury než ti, jež s tímto “klamem” nemají žádnou zkušenost. Pozor, nejde o žádnou hypotézu! Čeští vědci přinesli o svém tvrzení jako první nějaký důkaz. Výzkum porovnával mozky jedinců a došli k zajímavému zjištění. U lidí s déjà vu a bez déjà vu se od sebe významně lišily struktury šedé hmoty, a to především v hipokampu a ve spánkových lalocích, kde je centrum pro paměť a vzpomínky. Odborníci z toho vyvedli domněnku, že déjà vu úzce souvisí s fungováním hipokampů. Pokud se vyskytne nějaká “chyba v systému”, objeví se i déjà vu. Vliv má i přílišné dráždění této oblasti, což způsobuje např. spánková deprivace nebo stres v časném dětství. Díky tomu se pak vytvoří falešné vzpomínky. Zajímavé také je, že déjà vu před svým záchvatem prožije velké procento epileptiků.

Je tedy snad déjà vu příznakem epilepsie?

U zdravých lidí není příznakem nějaké nemoci, je spíše znakem inteligence. Odborníci zjistili ještě jednu skutečnost a tou je to, že déjà vu pociťují mnohem častěji lidé s vyšším vzděláním.

Co je jejich skutečným spouštěčem, je však stále ještě jedno veliké tajemství…

 

Nejdůležitějším svátek v Keltském světě nebyl v době dnešních Vánoc nebo Velikonoc, ale Dušiček. Šlo o svátek Samhain, který pro Kelty představoval Nový rok. Slavil se vždy v předvečer 1. listopadu a i přes veškerou snahu křesťanství, se je potlačit nepodařilo. Slaví se dodnes. Navíc v posledních letech získávají čím dál, tím více původní předkřesťanskou podobu.

Sny nás posouvají dopředu. Potřebujeme je, abychom měli důvod, proč žít. Jejich dosažení nás plní ohromnou eufórií, radostí a štěstím. Působí na naše sebevědomí, a proto je důležité, abyste je nevzdávali, aniž byste se o jejich docílení vůbec pokusili.

Slyšeli jste už někdy o holotropním dýchání? Vyvinul ho v sedmdesátých letech minulého století český psychiatr a psychoterapeut Stanislav Grof spolu se svou ženou a jde o techniku inspirovanou šamanskými praktikami, hypnózou, léčitelskými obřady, psychoterapeutickými a duchovními praktikami. Jedná se laicky řečeno o prohlubování a zvyšování dechu s jeho občasným zadržováním.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Riana - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Vaši strážní andělé Vás provázejí celým životem. Andělská věštba Vám prostřednictvím andělských karet umožní napojení na Vaše anděly, které tímto můžete tak požádat o pomoc a podporu. Díky andělské věštbě se dozvíte, jaké je Vaše životní poslání a jaký je Váš skutečný osud, s jehož výzvami Vám budou andělé pomáhat. 

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 99
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64
Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 99 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 64 Moje stránka, otázky a ohlasy

“Největším jedem života je sebelítost.”
  Vladimír Páral

Občas tomu tak je, jednou jdeme nahoru a jindy zas dolů. Někdy si s námi život umí doopravdy pohrát a někdy je i velmi krutý. Jednou za čas máme všichni nárok propadnout skepsi, nikdy by však tento stav neměl probíhat dlouho.

Věštkyně Katka - Věštírna a věštění budoucnosti Věštkyně Katka - Věštírna a věštění budoucnosti