Už víme, proč máme dejá vu

Článek na téma: Esoterické vědy, Záhady života,

Také se vám už někdy stalo, že jste se ocitli na místě, kde jste dosud nikdy nebyli a přesto to tam znáte? Už jste někdy dopředu věděli, jaký bude sled událostí? Nebo jste potkali člověka, o němž jste měli dojem, že ho znáte odjakživa? Tak to jste právě zažili, co dokáže tajuplný fenomén déjà vu.

Tento zajímavý a do nedávna nevysvětlitelný jev, alespoň jednou prožilo až 80% zdravých lidí. Přítrž tajemnu učinili až odborníci z lékařské fakulty a Ceitecu Masarykovy univerzity v Brně, kterým se podařilo dokázat, že déjà vu velmi úzce souvisí s mozkovými strukturami, které se podílí na zajištění paměti.

Velké odhalení o déjà vu

Vědci zjistili, že ti, kteří mají zkušenost s déjà vu mají menší mozkové struktury než ti, jež s tímto “klamem” nemají žádnou zkušenost. Pozor, nejde o žádnou hypotézu! Čeští vědci přinesli o svém tvrzení jako první nějaký důkaz. Výzkum porovnával mozky jedinců a došli k zajímavému zjištění. U lidí s déjà vu a bez déjà vu se od sebe významně lišily struktury šedé hmoty, a to především v hipokampu a ve spánkových lalocích, kde je centrum pro paměť a vzpomínky. Odborníci z toho vyvedli domněnku, že déjà vu úzce souvisí s fungováním hipokampů. Pokud se vyskytne nějaká “chyba v systému”, objeví se i déjà vu. Vliv má i přílišné dráždění této oblasti, což způsobuje např. spánková deprivace nebo stres v časném dětství. Díky tomu se pak vytvoří falešné vzpomínky. Zajímavé také je, že déjà vu před svým záchvatem prožije velké procento epileptiků.

Je tedy snad déjà vu příznakem epilepsie?

U zdravých lidí není příznakem nějaké nemoci, je spíše znakem inteligence. Odborníci zjistili ještě jednu skutečnost a tou je to, že déjà vu pociťují mnohem častěji lidé s vyšším vzděláním.

Co je jejich skutečným spouštěčem, je však stále ještě jedno veliké tajemství…

 

I-ťing je u nás prezentována jako tajuplná věštecká metoda, ve skutečnosti se však jedná o nejstarší zachovaný text s filozofickým zaměřením, který pochází z druhého tisíciletí před naším letopočtem. Jde o tzv. Knihu proměn. V jejíž hlavní části najdete na 64 obrazců složených z 6 čar, jež představují celkem 64 rozličných archetypálních situací.

Oheň, odvěký významný symbol

Oheň, jeden z nejvýznamnějších živlů života, vždy patřil k významným symbolům, které nás doprovází snad od vzniku světa. Jde o jeden ze 4 prvků bez nichž bychom nemohli existovat.

Mnohdy dlouze přemýšlíme, jak si ve svém životě polepšit. Uvažujeme, jak svůj život můžeme změnit k lepšímu, kdy je ta nejvhodnější doba, abychom začali s něčím novým anebo skončili to, čemu dle vás již nějakou dobu bije hrana. Jen málo si přitom uvědomujeme, jak moc velký vliv na naše jednání mají fáze měsíce.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Věštkyně Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 99
Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60
Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 99 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60 Moje stránka, otázky a ohlasy

Vzhledem k polemice, jestli duše vůbec existuje, může se zdát otázka o její existenci až neuvěřitelná. Kritičtí lidé mají celkem problém duši popsat, natož ji dokázali nějak zvážit. Uchopit duši, nebo nějak změřit, to se jeví jako hodně absurdní pojem.

Věštkyně Lenka - Horoskop na tento rok Věštkyně Katka - Věštírna a věštění budoucnosti